Головна - Місто - Проєкт Харківської міськради з розширення Олексіївки виявився плагіатом
…

Проєкт Харківської міськради з розширення Олексіївки виявився плагіатом

Час прочитання: 3 хв

Один з «інноваційних проєктів» із розбудови Харкова, презентований на інвестиційному форумі від імені міської ради, виявився розробленим ще у 2017 році київським архітектурним бюро. Про самі ж плани створення нового мікрорайону Олексіївки харківський забудовник «Авантаж» заявляв ще напередодні повномасштабного вторгнення.

«Люк» ділиться подробицями.

Що хоче побудувати харківська влада?

19 вересня у Києві пройшов інвестиційний форум Kharkiv: Restart, на якому чиновники та підприємці обговорювали плани розвитку та відбудови міста. На ньому виступив й харківський міський голова Ігор Терехов, який презентував декілька муніципальних проєктів, зокрема:

  • Реконструкція Лопанської набережної та створення пішохідної вулиці на Лопанському провулку;
  • Розробка єдиної системи автоматизації повсякденної діяльності Smart City
  • Реконструкція Привокзального майдану та побудова на ньому торговельного центру;
  • Створення муніципальної служби таксі;
  • Перетворення станції «Харків-Левада» на транспортний хаб з пішохідною зоною, магазинами та відкритим амфітеатром; 
  • Створення нового мікрорайону Oleksiyvka City між Лозовеньківським водосховищем та окружною дорогою.
Кадр з презентації харківського міського голови
Кадр з презентації харківського міського голови

Останній проєкт, згідно з планами міської влади, має стати одним з наймасштабніших — площа нового спального району становитиме 22 гектари. Він складатиметься з 16 житлових кварталів, у яких знаходитимуться: 

  • Три дитячі садки;
  • Загальноосвітня школа та стадіон;
  • Офісні та торгові приміщення;
  • Підземні паркінги та автостоянки. 

Квартали будуть поєднані розгалуженою велосипедно-пішохідною інфраструктурою. Загальна житлова площа становитиме 201 283 квадратних метри, комерційна — 18 977 квадратних метрів.

Хто насправді розробляв цей проєкт?

Telegram-канал «СтройОбзор Харків» помітив, що зображення проєкту Oleksiyvka City повністю збігаються з рендерами, презентованими будівельною компанією «Авантаж» два роки тому. Тоді генеральний директор цього забудовника Євгеній Іосилевич розповів, що взятися до будівництва компанія планувала вже навесні 2022 року:

«Ми запустимо проєкт, який для Харкова буде доволі інноваційним. У районі “Епіцентру” на Олексіївці ми плануємо розпочати дві черги будівництва житлового мікрорайону “Олексіївський квартал”», — казав він в інтерв’ю для YouTube-каналу «Я б тут жив».

Проєкти «Авантажу» та міської влади збігаються до дрібниць. «Люк» з’ясував, що оригінальні рендери розробило у 2017 році київське архітектурне бюро Zotov&Co. Оригінальний проєкт називається «Лозовенькі» та має займати 36,5 гектарів.

Проєкт Oleksiyvka City (згори) та проєкт «Лозовенькі» (нижче)
Проєкт Oleksiyvka City (згори) та проєкт «Лозовенькі» (нижче)

«Озеро з природним оточенням як найважливіший атрактор. Зв’язок “місто-озеро” як базовий містобудівний чинник, говориться в описі. — Використовуючи падіння рельєфу забезпечуємо максимальне розкриття з квартир та території в природу».

Що не так з цією забудовою?

Зазначимо, що ані у виступі Ігоря Терехова, ані в офіційному пресрелізі Харківської міської ради не згадується «Авантаж» чи Zotov&Co. Автор Telegram-каналу «Харків для Людей» Павло Храмов звернув увагу, що натомість у презентації є розпливчасті формулювання про «головного бюро-диригента» та «власну досвідчену генпідрядну організацію».

«У презентації вони взагалі не соромляться подавати як перевагу відкрите “кумівство” замість прозорих конкурсів для всіх,  — обурюється Храмов. — На такий форум приходять потенційні інвестори, щоб вивчити нові можливості для себе, а там мер міста розповідає про проєкт приватної компанії на приватній ділянці та пропонує інвестувати туди. Ви тільки вдумайтесь у цей абсурд!»  

У опублікованій презентації проєкту Oleksiyvka City не зазначено назви головних підрядників
У опублікованій презентації проєкту Oleksiyvka City не зазначено головних підрядників

Текст — Антон Алохінссон, ілюстрації взято з відкритих джерел, обкладинка — Катерина Дрозд


Читайте також:

«Люк» — це незалежне онлайн-медіа, яке знайомить харківців із культурою нового часу, висвітлює міські процеси та проблеми, стимулює до змін у місті та суспільстві, збирає на одному майданчику ком’юніті змінотворців та активних людей.

Якщо ви хочете підтримати «Люк» та виготовлення якісного медіа-контенту, ви можете оформити щомісячну підписку на Buy me a coffee або закинути донат разово будь-якою зручною для вас сумою

ПІДТРИМАТИ ЛЮК

Поділитись в соц мережах
Підтримати люк