Головна - Місто - «Відважний пелікан повернувся додому». До Харкова повертаються птахи
…

«Відважний пелікан повернувся додому». До Харкова повертаються птахи

Час прочитання: 2 хв

Харків’яни поступово повертаються додому, а днями до харківського екопарку повернувся й пелікан, який уцілів під час війни. 

Через масовані обстріли, які росіяни завдали по Харкову, 52 птахи отримали смертельні поранення і загинули, трьох вдалось врятувати. Ще одного вцілілого пелікана екопарку повернула Лебединська громада Сумської області.

«Люк» повідомляє деталі.

Як повернули пелікана?

У понеділок, 21 березня, народний депутат і власник харківського екопарку Олександр Фельдман опублікував допис у Facebook, де розповів про повернення пелікана:

«Із 56 птахів нам удалося врятувати лише трьох. Але днями до нас повернувся наш четвертий вцілілий пелікан. Йому вдалося врятуватися, він прибився до людей далеко від дому. І люди в Лебединський громаді його прихистили, годували, доглядали його. А потім знайшли нас і передали птаха. Наш відважний пелікан повернувся додому», — пише Фельдман.

Олександр Фельдман зазначив, що у майбутньому в екопарку поселяться стільки пеліканів, скільки було до війни. Наразі пелікан акліматизовується і коментарів журналістам не дає.

Олександр Фельдман і пелікан. Джерело.

Що трапилось із екопарком?

Упродовж березня 2022 року російські війська обстрілювали екопарк, зруйнували близько 80% інфраструктури та вольєрів. Багато тварин загинули, зокрема потомство білих тигрів, пантер, ягуарів. Постраждали рідкісні рослини.

Тільки у квітні співробітники екопарку змогли розпочати евакуацію. Частину тварин вивезли до зоопарків Дніпра та Одеси, частину евакуювали за кордон.

У листопаді 2022-го Олександр Фельдман повідомив про початок відновлення екопарку. Першими до вольєрів повернулись африканські буйволи, які навесні, рятуючись від обстрілів, пішли в сусідні ліси.

У лютому 2023-го до харківського екопарку почали повертати тварин, які перебували в евакуації. Також почалися відновлювальні роботи, вивіз сміття і розмінування. Територія екопарку все ще небезпечна для відвідування: вибухотехніки все ще знаходять снаряди і міни, що не розірвалися. 

«Роботи буде багато, процес відновлення непростий, але ми обов’язково впораємося і відродимо наш Екопарк!», — обіцяють власники.

«Ми теж обов’язково повернемось, і Харків відродимо!», — обіцяють харків’яни

Олександра Пономаренко, обкладинка — Катерина Дрозд


Читайте також:


«Люк» — це крафтове медіа про Харків і культуру. Щоб створювати новий контент і залишатися незалежними, нам доводиться докладати багато зусиль і часу. Ви можете робити свій щомісячний внесок у створення нашого медіа або підтримати нас будь-якою зручною для вас сумою.

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу ptrn-1024x235.png
Поділитись в соц мережах
Підтримати люк