Головна - Місто - Pride To Be Ukrainian: арт-проєкт на підтримку України, до якого може долучитися кожний
…

Pride To Be Ukrainian: арт-проєкт на підтримку України, до якого може долучитися кожний

Час прочитання: 3 хв

Український велосипедний бренд Pridebikes та дизайн-студія «Графпром» створили арт-проєкт Pride To Be Ukrainian на підтримку велоспільноти України та всього суспільства.

«Люк» розповідає, як створювали проєкт та в чому його сенс.

Pride To Be Ukrainian — колаборація українського велосипедного бренду Pridebikes та дизайн-студії «Графпром». Харків — їх рідне місто.

Ідея і концепція проєкту виникла у квітні. Протягом травня розробили дизайн 24 плакатів. 23 і 24 червня команда проєкту розклеїла перші плакати на вулиці Сумській і площі Свободи. 

«Вигляд залатаних ДСП харківських вікон каже нам не про нашу слабкість, а про нашу силу. Саме він надихнув нас на створення серії плакатів Pride To Be Ukrainian, і саме в таких місцях ми розклеїли першу партію плакатів, — пояснює маркетинг-менеджер Pridebikes Олексій Григоренко.  

Хай ворог бачить, що ми не скорилися, хай бачить, що ми не боїмося, хай бачить наші посмішки, а не тільки сльози! Кожен з нас робить свій внесок у перемогу: і вона обов’язково настане. А до того часу ми маємо жити на зло ворогу».

Команда дизайн-студії «Графпром» взяла участь у створенні проєкту, бо вважає творчу силу однією зі складових майбутньої перемоги. 

«Вміння створювати є ключовим для людини, ми захоплюємося творчістю та присвячуємо їй себе, — розповідає співзасновник Grafprom Ілля Павлов.  

Ми вважаємо: якщо тобі щось подобається, — ти не крадеш, не копіюєш і не анексуєш, — ти виношуєш, народжуєш та плекаєш свою ідею, як дитину, ти втілюєш свою мрію, вчишся, працюєш, будуєш і робиш щасливим себе та інших. Ми вважаємо, що немає короткого шляху до щастя, і в той самий час воно завжди тут і зараз. Тому що важки кроки вгору так само важливі, як і легкий польот додолу. Бо саме важки кроки роблять політ таким чудовим.

Страшна та дика руйнівна сила прийшла до України, адже на відміну від любителів швидкого щастя за чужий рахунок, українці розуміють, що це так не працює. Ми знаємо, що це випробування на шляху творчості, який ми обрали, і нам треба його здолати і що важче йти, то сильнішими і щасливішими ми будемо, коли здолаємо цей морок. Ми обираємо створення, свободу, рух та життя. Ми підтримуємо кампанію #pridetobeukrainan тому, що віримо в творчу силу і її перемогу».

Музика — Богдан Заєць, відеозйомка — Дмитро Францев

Загалом команда проєкту розклеїла в центрі Харкова більше 180 копій плакатів. 15-16 жовтня зробили нову роботу у провулку Класичному в колаборації з харківським графіті-митцем keccl057

«Тематичний малюнок 057 є кодом нашого міста, тому наш проєкт вирішили вписати в середину цифр, — розповідає Олексій. — Через тиждень плануємо робити ще більш масштабну роботу». 

Created with RNI Films app. Preset ‘Agfa RSX II v.3’

За цим посиланням можна прочитати повний маніфест проєкту, створений разом зі студією вербального дизайну та комунікації Volkadot, та завантажити плакати. Кожен охочий може роздрукувати їх, а також розповісти свою історію і поширити фото в соцмережах з хештегом #pridetobeukrainian.

Фотографії — Олексій Григоренко, обкладинка Катерина Дрозд 

***

Читайте також:

Інтерв’ю зі співзасновниками дизайн-студії «Графпром» Іллею Павловим і Марією Норазян


«Люк» — це незалежне медіа про Харків і культуру. Ви можете робити свій щомісячний внесок у створення нашого медіа або підтримати нас будь-якою зручною для вас сумою.

Поділитись в соц мережах
Підтримати люк