Головна - Новини - Закрився скандальний харківський бар з сексистськими назвами коктейлів

Закрився скандальний харківський бар з сексистськими назвами коктейлів

Час прочитання: < 1 хв

У Харкові закрився бар «Поза зоною», який у березні цього року втрапив у скандал через назви напоїв у меню. На власників бару також наклали штраф за порушення рекламного законодавства.

«Люк» ділиться подробицями.

Скандальний харківський бар «Поза зоною», який у березні викликав обурення небайдужих громадян, закрився. Додатково його власників оштрафували на загальну суму 17 тисяч гривень за порушення законодавства у сфері реклами. Про це повідомив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець:

«До нашого Офісу надійшло звернення щодо виявлення реклами в соцмережах та інформації в меню одного із харківських закладів громадського харчування, які містили ознаки дискримінації, нормалізували і пропагували насильство та злочини,зазначив омбудсман на своїй офіційній Telegram-сторінці.

Тож я відкрив провадження та направив листи щодо діяльності закладу до Міністерства культури та інформаційної політики України, ГУ Держпродспоживслужби в Харківській області та ГУ Нацполу в Харківській області».


Читайте також:


За словами Лубінця, Міністерство культури та інформаційної політики України визначило, що реклама закладу має ознаки дискримінації та спричиняє репутаційних збитків міністерству та особливо театру (ХНАТОБу), на території якого знаходився цей харківський бар. Крім того, заклад «суперечить меті та основній статутній діяльності Театру».

За результатами перевірки Держпродспоживслужба виявила, що рекламні сюжети бару мали дискримінаційний характер, тож бар оштрафували на 13 600 гривень. Також під час розгляду справи на заклад додатково наклали штраф у 3400 за порушення реклами алкогольних напоїв та кальянів.

Під час перевірки закладу поліцейськими на власника закладу склали протокол про та притягнули його до відповідальності за статтею 173 КУпАП України (хуліганство). За інформацією Національної поліції Харківщини, зараз скандальний харківський бар припинив свою діяльність.

Текст та обкладинка — Антон Алохінссон

«Люк» — це незалежне онлайн-медіа, яке знайомить харківців із культурою нового часу, висвітлює міські процеси та проблеми, стимулює до змін у місті та суспільстві, збирає на одному майданчику ком’юніті змінотворців та активних людей.

Якщо ви хочете підтримати «Люк» та виготовлення якісного медіа-контенту, ви можете оформити щомісячну підписку на Buy me a coffee або закинути донат разово будь-якою зручною для вас сумою.

ПІДТРИМАТИ ЛЮК

Поділитись в соц мережах
Підтримати люк