Головна - Новини - Як планують відбудувати Ізюм? Обласна влада розробляє концепцію відновлення міста
…

Як планують відбудувати Ізюм? Обласна влада розробляє концепцію відновлення міста

Час прочитання: 3 хв

Днями голова обласної військово-цивільної адміністрації (ОВА) Олег Синєгубов відвідав Ізюм та обговорив з місцевим керівництвом питання відновлення житла, критичної інфраструктури та шкіл.

«Люк» розповідає, до якого рішення прийшли і як скоро відбудують ізюмську лікарню, на яку зібрали гроші ще на початку цього року.

Які плани щодо відновлення Ізюма?

Голова Харківської ОВА Олег Синєгубов разом із заступником Михайлом Харнамом відвідав Ізюм, аби обговорити з місцевою владою відбудову критичної інфраструктури, житлових та адміністративних будинків, а також закладів освіти. Він розповів про плани щодо відновлення міста:

«Ми вже розпочали відбирати будинки, які будуть відновлені першочергово. Вони мають незначні пошкодження. Головне — відремонтувати їх до нового зимового опалювального сезону. Це відновлення передбачатиме комплексний підхід, оскільки ми маємо не тільки відремонтувати житлові будинки, а й полагодити мережі до них»,повідомив Олег Синєгубов.

Фото: Антон Алохінссон

Він додав, що в планах керівництва відновити дві ізюмські школи, які найменше постраждали від обстрілів:

«Їх можна буде відновити найшвидше. Проте, звичайно, основна концепція полягає в тому, щоб поруч або в самому закладі було бомбосховище. Безпека дітей, вчителів та всього персоналу – для нас на першому місці», – зазначив голова Харківської ОВА.

Начальник Ізюмської районної війської адміністрації Степан Масельський розповів, що в центрі міста вже визначили приміщення, в яких розмістять різноманітні служби: податкову та міграційну, казначейство тощо.

«Майже всі адміністративні будівлі в місті, де розташовувалися територіальні органи, тією чи іншою мірою зруйновані повністю або пошкоджені. Ми вирішили розмістити в одному місці ці служби, аби людям було зручно отримувати послуги, — зазначив Масельський.

Обрана будівля теж частково постраждала, але ми розпочали замінювати вікна, зараз робимо покрівлю. Потім підготуємо опалення і вже можна буде працювати».

Ізюм

Ізюм

Ізюм

Фото: Катерина Переверзева

Що відомо про відбудову ізюмської лікарні?

Також Олег Синєгубов наголосив, що за ініціативи першої леді України Олени Зеленської проходитиме відбудова ізюмської лікарні. 

Фасад ізюмської лікарні. Фото — Антон Алохінссон

Міська лікарня в Ізюмі була опорним медичним закладом для майже 150 тисяч людей. В результаті ракетних обстрілів росіян її корпуси частково знищені, а вціліле медичне обладнання розікрали. 

Всередині ізюмської лікарні. Фото: Дмитро Кузубов

В січні цього року французький режисер Мішель Азанавічус організував благодійний аукціон, аби зібрати кошти на допомогу Україні. До нього долучились світові зірки (актори Том Генкс і Ален Делон, актриси Наталі Портман і Катрін Денев, музиканти гурту Daft Punk), виставивши на продаж особисті речі та витвори мистецтва. Разом зібрана сума перевищила 10 мільйонів гривень, половину з яких Олена Зеленська пообіцяла направити на відбудову постраждалої лікарні в Ізюмі. Іншу половину грошей спрямували на ініціативу UNITED24, яку заснував президент Володимир Зеленський

Про бажання долучитися до відбудови цього районного центру також нещодавно заявив прем’єр-міністр Словенії Роберт Голоб під час своєї зустрічі із Зеленським. Відповідне повідомлення опублікував у Twitter словенський уряд.

Скрін запису Slovenian Government в Twitter

Наскільки сильно зруйнували Ізюм?

За словами представників ХОВА, Ізюм наразі — одне з найбільш постраждалих від війни міст Харківської області: «80% його житлового фонду пошкоджено чи зруйновано повністю».

Майже півроку (162 дні, з 1 квітня по 10 вересня 2022 року) Ізюм був під російською окупацією. На час звільнення в місті було близько 10 тисяч мешканців від понад 46 тисяч станом на 2020 рік, повідомив під час брифінгу місцевий депутат Максим Стрельніков.

Ізюм

Ізюм

Ізюм

Фото: Катерина Переверзева

Антон Алохінссон, фото — Антон Алохінссон, Катерина Переверзева, Дмитро Кузубов, обкладинка — Катерина Дрозд


Читайте також:

«Люк» — це незалежне онлайн-медіа, яке знайомить харківців із культурою нового часу, висвітлює міські процеси та проблеми, стимулює до змін у місті та суспільстві, збирає на одному майданчику ком’юніті змінотворців та активних людей.

Якщо ви хочете підтримати «Люк» та виготовлення якісного медіа-контенту, ви можете оформити щомісячну підписку на Buy me a coffee або закинути донат разово будь-якою зручною для вас сумою

ПІДТРИМАТИ ЛЮК

Поділитись в соц мережах
Підтримати люк