Головна - Новини - У ХОВА назвали причину, чому консервація музею Сковороди досі не почалась
…

У ХОВА назвали причину, чому консервація музею Сковороди досі не почалась

Час прочитання: 2 хв

У селі Сковородинівка Харківської області досі не розпочали консервацію музею Григорія Сковороди. В обласній військовій адміністрації (ОВА) пояснюють, що поки не змогли провести тендер.

«Люк» розповідає, що відомо про ситуацію з музеєм.

Що каже Синєгубов?

1 грудня голова Харківської ОВА Олег Синєгубов під час брифінгу заявив, що консервацію Меморіального комплексу філософа та поета Г.С. Сковороди не розпочали, бо досі не обрали підрядника. Зараз проводиться вже третій тендер, а попередні два — скасовано.

«Брала участь лише одна компанія — ні про яку конкуренцію мова йти не може. Інший раз — також одна компанія, не було надано повного пакета документів. Процедуру скасували. Зараз йде чергова тендерна процедура», — сказав Синєгубов.

Також він додав, що у січні буде піднімати питання щодо музею, але «в пріоритеті — житловий фонд».

Що там із попередніми тендерами?

На сайті державних закупівель Prozorro є інформація щодо двох скасованих тендерів, оголошених 26 жовтня і 3 листопада. В обох брала участь компанія ТОВ «ДМКА ГРУПП», яка займається будівельними роботами та ремонтом доріг. 

Також є діючі торги від 22 листопада на суму понад 8,5 мільйонів гривень. На них подалась теж тільки одна компанія — ТОВ «ІНДІГО ГРУП», що займається будівництвом житлових та нежитлових приміщень. Оскільки дата закриття тендеру вказана 30 листопада, можна очікувати, що і його скасують.


Читайте також:


Що з музеєм зараз?

Національний літературно-меморіальний комплекс імені Сковороди зруйнувало пряме влучення російської ракети 7 травня 2022 року. Приміщення було знищене, однак головні експонати вже вивезли.

Сковорода
Статуя Григорія Сковороди у музеї-меморіалі на Харківщині після влучання у будівлю російського снаряду. Фото: Сергій Козлов (травень 2022 року)

Саму ж будівлю музею не законсервували через відсутність фінансування — 2 мільйони гривень на це виділили лише наприкінці 2022 року. У липні цього року Синєгубов обіцяв, що музей законсервують до зими

За словами колишнього голови Мінкульту Олександра Ткаченка, на відновлення музею необхідно близько 112 мільйонів гривень. До збору долучилися лідер гурту «Океан Ельзи» Святослав Вакарчук, гурт Kalush Orchestra, репер Володимир Самолюк (Skofka), поп-співачка Jerry Heil, музикант Антон Вельбой (Wellboy) і блогер-мільйонник кіт Степан.

Також до дня народження Сковороди команда музею оголосила збір «301 Справжній друг Сковороди» з ціллю зібрати кошти для протиаварійних та консерваційних робіт. Щоб взяти участь в ініціативі, потрібно заповнити Google-форму або задонатити будь-яку суму на «банку» музею

Антон Малиновський, фотографії — Сергій Козлов, обкладинка — Катерина Переверзева

«Люк» — це незалежне онлайн-медіа, яке знайомить харківців із культурою нового часу, висвітлює міські процеси та проблеми, стимулює до змін у місті та суспільстві, збирає на одному майданчику ком’юніті змінотворців та активних людей.

Якщо ви хочете підтримати «Люк» та виготовлення якісного медіа-контенту, ви можете оформити щомісячну підписку на Buy me a coffee або закинути донат разово будь-якою зручною для вас сумою.

ПІДТРИМАТИ ЛЮК

Поділитись в соц мережах
Підтримати люк