Вийшов альбом «Ти [Романтика]» про «Розстріляне відродження»
29 лютого відбувся реліз альбому-мюзиклу «Ти [Романтика]» від проєкту «МУР» про письменників доби «Розстріляного відродження». Альбом складається з 17 композиції, пов’язаних між собою сюжетом.
«Люк» розповідає детальніше.
Що у альбомі «Ти [Романтика]»?
Альбом розпочинається двома треками про зраду Павла Тичини, написаними у співпраці з київським джазовим піаністом Євгенієм Дубовиком. Після з’являється радіоведучий у виконанні Жені Яновича, який переносить слухача у 1918 рік на трек «Третя Рота», записаний спільно з Сергієм Жаданом. Після композиції продовжують розповідати трагічну історію письменників «Розстріляного відродження», проводячи паралелі між минулим і сьогоденням.
Так, українська акторка Олена Кравець виконує роль жорсткої системи ЧК, яка шукає і знищує поетів, музикант Дмитро Однороженко з гурту «Хейтспіч» з’являється у ролі авангардиста Михайля Семенка, а лідер рок-гурту «Фіолет» Сергій «Колос» Мартинюк грає письменника Миколу Хвильового.
Читайте також:
- «Харків, де твоє обличчя?». Як у харківських журналах 1920-х з’явились експеримент, сатира і порнографія
- «МУР» написали альбом-мюзикл про митців «Розстріляного відродження»
- У Харкові замалювали останні мурали з Пушкіним
Що ще відомо про альбом?
За словами творців, слухачі зможуть «на власні вуха» стати свідками бурхливої епохи української літератури.
«”Я (Романтика)” Хвильового — розповідає нам про кризу всередині ліричного героя, про розчарування ідеалами революції, демонструє необхідність робити вибір — і його жахливі наслідки. “Ти [Романтика]” від МУР — робить героєм слухача, кожного з нас. І не змушує до вибору. Не вказує: де правильне, а де — неправильне, ідейне та патріотичне, сумне чи необхідне», — розповідали автори.
На створення текстової основи альбому пішло понад шість місяців, а лірик-бук з текстами пісень займає більше 40 сторінок. Автори зазначають, що альбом наповнений відсилками, загадками і метафорами.
Що таке «МУР»?
Проєкт «МУР» («Мистецький український рух») зʼявився під час повномасштабної війни. Його мета — відмежування української культури від російської та популяризації української літератури. Команда проєкту вже зробила відео про історію «Щедрика», Павла Тичину, Івана Багряного, Василя Стуса, Лесю Українку і Василя Симоненка.
Особливістю роботи є молодіжний підхід до монтажу та створення контенту.
Текст і обкладинка — Антон Малиновський