Головна » В Італії відкрили видавництво, створене на честь Вікторії Амеліної

В Італії відкрили видавництво, створене на честь Вікторії Амеліної

Час прочитання: 2 хв

В Італії відкрили видавничий дім Vika, створений на честь загиблої української письменниці Вікторії Амеліної.

«Люк» розповідає детальніше.

Що відомо про видавництво?

13 вересня італійський медіахолдинг Linkiesta спільно з Українським ПЕН оголосили про створення видавничого дому Vika, який заснували на честь Вікторії Амеліної. Вони збираються видавати переклади української літератури на італійську та італійську прозу українською.

«Вікторія Амеліна, її активна участь в літературному житті не тільки України, а й світу, надихнули нас назвати видавничий дім художньої літератури на її честь. Vika — це про українську класику, яка проростає у наше сьогодення, Vika — це про якісну європейську літературу, яка підживлює український ринок і вкотре доводить спорідненість наших літератур — української та європейської. Vika також про розповсюдження книжок у найвіддаленіші місця, які потребують нашої підтримки», — сказав головний редактор Linkiesta Крістіан Рокка.

В планах видавництва за наступні три роки видати переклади 11 класичних українських творів, зокрема Валер’яна Підмогильного, Віктора Домонтовича, Лесі Українки та дві поетичні антології. Окрім того, видавництво працюватиме з перекладами сучасної італійської прози українською — ці видання буде розповсюджено в межах програми ПЕН «Незламні бібліотеки».

Амеліна

Читайте також:


Хто така Вікторія Амеліна?

Вікторія Амеліна — українська письменниця, поетка та публіцистка. Дебютувавши у 2014 році своїм романом «Синдром листопаду, або Homo Compatiens», вона призупинила кар’єру в IT-сфері заради письменництва. За життя вона видала чотири романи, а також кілька збірок та антологій. 

Співпрацювала з PEN International — міжнародним правозахисним рухом руху журналістів, письменників, науковців, видавців та перекладачів. Вікторія закликала партнерів до надання зброї Україні та створення спецтрибуналу для РФ.

Паралельно із письменством Вікторія працювала як документаторка воєнних злочинів на звільнених від російської окупації територіях, зокрема у селі Капитолівка на Ізюмщині, де віднайшла щоденник убитого росіянами письменника Володимира Вакуленка та почала працювати над його виданням. Вона також стала першою резиденткою будинку «Слово» після початку повномасштабного вторгнення.

До Дня соборності України у 2023 році президент Володимир Зеленський нагородив Вікторію Амеліну орденом «За заслуги» ІІІ ступеню.

Текст і обкладинка — Антон Малиновський

Поділитись в соц мережах
Підтримати люк