Головна - Місто - Прокуратура повернула Харкову землю під археологічною пам’яткою, яку продала міська рада
…

Прокуратура повернула Харкову землю під археологічною пам’яткою, яку продала міська рада

Час прочитання: < 1 хв

Салтівська окружна прокуратура через суд повернула у власність громади земельну ділянку в історичній частині Харкова. В її межах розташована пам’ятка археології місцевого значення.

«Люк» розповідає, чому це важливо.

Що саме вирішив суд?

Салтівська окружна прокуратура виграла позов в апеляційному суді і повернула у власність міста земельну ділянку вартістю понад 350 тисяч гривень на майдані Фейєрбаха. Раніше Харківська міська рада продала її неназваному товариству з обмеженою відповідальністю (ТОВ).

Спочатку прокуратура звернулась з позовом до Господарського суду Харківської області. Отримавши відмову, прокурори подали апеляційну скаргу до Східного апеляційного господарського суду. 15 травня він визнав рішення міськради про продаж землі незаконним і скасував його, зобов’язавши ТОВ повернути її міській територіальній громаді.

«Органи прокуратури продовжують протидіяти протиправному розпорядженню та користуванню землею історико-культурного призначення», — прокоментували службовці.

Що це за пам’ятка?

Вказана ділянка знаходиться на території пам’ятки археології місцевого значення «Поселення Харків». Колишню фортецю внесли до Державного реєстру нерухомих пам’яток України і, згідно Закону України «Про охорону культурної спадщини», такі землі можуть перебувати лише у власності держави.

«Фортеця розташована в місці злиття річок Харків та Лопань. Посад розміщується на лівому та правому берегах річки Лопань та річки Харків», — зазначено у Реєстрі.

У часи існування харківської фортеці в цьому місці знаходилася Захарківська частина міста, де жили дрібні ремісники та торговці. Поза межами міських укріплень утворилися площі, де регулярно проходили торги: Вознесенська (нині Фейєрбаха) і Михайлівська (нині Героїв Небесної сотні).

План Харкова 1787 року. Район сучасної площі Феєрбаха виділено праворуч

Антон Алохінссон, обкладинка — Катерина Дрозд


Читайте також:

«Люк» — це незалежне онлайн-медіа, яке знайомить харківців із культурою нового часу, висвітлює міські процеси та проблеми, стимулює до змін у місті та суспільстві, збирає на одному майданчику ком’юніті змінотворців та активних людей.

Якщо ви хочете підтримати «Люк» та виготовлення якісного медіа-контенту, ви можете оформити щомісячну підписку на Buy me a coffee або закинути донат разово будь-якою зручною для вас сумою.

ПІДТРИМАТИ ЛЮК

Поділитись в соц мережах
Підтримати люк