Головна - Новини - Письменник Євгеній Стасіневич став новим резидентом у будинку «Слово»

Письменник Євгеній Стасіневич став новим резидентом у будинку «Слово»

Час прочитання: 2 хв

Письменник, ведучий та літературний критик Євгеній Станісевич став наступним резидентом у харківському будинку «Слово».

«Люк» розповідає детальніше.

Що відомо про резидента?

У п’ятницю, 5 квітня, на сторінках резиденції в соціальних мережах з’явився допис про нового учасника. Ним став Євгеній Стасіневич — літературний критик, літературознавець, популярний лектор, куратор мистецьких проєктів; теле – та радіоведучий, один із авторів подкасту «Запах слова», автор книги «Ціна питання»; старший науковий співробітник Харківського ЛітМузею.

«Євгеній їде на резиденцію працювати над раніше запланованою книгою, де чільне місце посідатиме критика, її історія та практика, у звʼязці зі знаковими художніми текстами. А також він долучиться до масштабного проєкту нашого музею, який ми почнемо анонсувати незабаром», — написали на сторінках резиденції.

Євгеній перебуватиме на резиденції з 5 по 26 квітня.

«Слово»

Читайте також:


Що це за резиденція?

У будинку «Слово» в 1930-х роках жили і працювали митці «Розстріляного відродження», зокрема, Микола Хвильовий, Майк Йогансен, Остап Вишня, Володимир Яновський, Павло Тичина, Михайло Яловий та Іван Багряний.

З 2018 року у будинку функціонує резиденція «Слово», створена за ініціативи PEN Ukraine і Харківського ЛітМузею. У 2022 році росіяни пошкодили будинок, однак квартири, де проводилась резиденція, вціліли.

Наразі для резидентів підготували дві квартири: журналіста Петра Лісового та мовознавця Юрія Шевельова

Цьогоріч у резиденції можуть взяти участь 12 українських та 10 чеських авторів. Останніх вже обрали партнери будинку «Слово». Першим резидентом став чеський фотограф та письменник Ігор Малієвський, відомий збіркою віршів «Бєломорка» та книгами «Дружба» (2005), «День, який настав після кінця світу» (2013) і «Місяць над річкою Тейо» (2014). 

Другим резидентом став український письменник, музикант та комунікаційник Павло Коробчук. У будинку «Слово» він працював над опрацюванням та укладанням історій для нової книги.

Третім до резиденції приїхав чеський журналіст та автор книг Ондржей Кундра, який працював у Харкові над своєю новою статтею.

Наступною учасницею стала драматургиня, театральна кураторка та перекладачка Любов Ільницька.

Податись на опенкол можуть поети, прозаїки, перекладачі, літературознавці, драматурги, журналісти та вчені-гуманітарії. Для цього необхідно заповнити заявку за посиланням. 

Текст і обкладинка — Антон Малиновський

Поділитись в соц мережах
Підтримати люк