Головна - За містом - Лист до Харкова. Марія Шумяцька
…

Лист до Харкова. Марія Шумяцька

Час прочитання: 2 хв

До початку повномасштабної війни Росії проти України в рубриці «Лист до Харкова» різні люди, які колись жили в нашому місті, писали листа абстрактному другу в Харків.

З 24 лютого наше місто покинули сотні тисяч мешканців. Багато хто змушений був тікати у невідомість, лишаючи свої домівки, рідних та друзів. Тож відтепер у рубриці «Лист до Харкова» ми збираємо їхні історії.

Сьогодні свій лист надіслала викладачка англійської мови, перекладачка Марія Шумяцька зі Львова.

Привіт, друже! 

Long time no see. Вибач, що давно не на зв‘язку. 

Я у Львові, тут все добре. Порівняно з тобою, тут прянічні будинки і візерункові церкви, уповільнені люди і своя атмосфера. 

Сумувати за тобою собі не дозволяю, досі ніяково від того, що залишила тебе за два тижня до початку вторгнення. Вибач, що так і не приїхала до тебе з того часу, якось зберусь із силами і візьму квиток, обіцяю! Собі в першу чергу. 

Зараз по-новому усвідомлюю свою вдячність тобі за те, що в 2014-му прийняв в себе як рідну і дав можливість доформувати свою ідентичність. Мій дім давно вже не про локацію на мапі, ти ж знаєш, і все ж таки твої вулиці і адреси моїх домівок і домівок друзів викарбовані в серці. 

Ловлю себе на думці, що як і з Донецьком, не завжди одразу можу згадати назви деяких твоїх проспектів і через це стає ніяково і страшно. Може, це один з моїх захисних механізмів так працює, не знаю. Але водночас, маю намір повернутись до тебе назавжди після перемоги, тож все згадається, не маю сумнівів. 

Я радію щоразу, коли бачу тебе в сторіс друзів, які лишаються з тобою попри все. Сподіваюсь, ти усвідомлюєш, наскільки ти унікальний, хоча б через наявність неймовірних глибоких людей, які так тобою дорожать. 

Ти все своє життя створював дуже багато глибинних сенсів, а зараз — особливо! Пишаюсь тобою! ❤️

Марія Шумяцька, обкладника — Катерина Дрозд


Інші листи до Харкова:


«Люк» — це незалежне медіа про Харків і культуру. Ви можете робити свій щомісячний внесок у створення нашого медіа або підтримати нас будь-якою зручною для вас сумою.

Поділитись в соц мережах
Підтримати люк